NEŽALOTI SIELOS MAISTU: kaip padėti sergantiems?

Siekdami sielovadininkams ir katechetams suteikti daugiau žinių apie tai, kaip atpažinti sergančius valgymo sutrikimais, nukreipti juos gydymui ir lydėti sveikimo kelionėje, kviečiame į specializuotus mokymus.
Mokymus organizuoja VDU KTF Religinio švietimo programos magistrantai ir pagalbos sergantiesiems bendruomenė VšĮ „Lengva plunksna“. Mokymų partneriai: Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Valgymo sutrikimų skyrius ir Lietuvos šeimos centras.
Valgymo sutrikimai: kodėl apie juos svarbu žinoti dvasiniame palydėjime?
Kai kurios mūsų sielos žaizdos priveda prie kitokio santykio su kūnu. Manipuliuodami kūnu – jį tobulindami, lieknindami, gražindami – įsivaizduojame tobulinantys sielą.
Maistas yra šių manipuliacijų įrankis: liaujamės valgę (nervinė anoreksija), negalime sustoti valgyti (emocinis valgymas) arba persivalgę maistą šaliname (nervinė bulimija). Tokios elgsenos priežastys yra gilios sielos žaizdos, o pasekmės – dar stipresni sielos ir kūno sužeidimai.
Nervinė anoreksija ir nervinė bulimija yra rimtos ir didžiausią mirtingumą turinčios psichikos ligos: tarp sergančiųjų nervine anoreksija mirtingumas siekia 20%, tarp sergančiųjų nervine bulimija – 10%. Apie trečdalį sergančiųjų nervine anoreksija mirčių sudaro savižudybės.
Dažniausiai valgymo sutrikimais žmonės suserga 12 – 25 metų amžiaus tarpsnyje. „Tyliąja“ nervine anoreksija serga daug paauglių. Tarp jų šis valgymo sutrikimas yra trečia psichikos liga pagal susirgimų dažnį.
Kuo ankstesniame ligos etape ji pradedama gydyti, tuo geresnės sveikimo prognozės. Sergantieji dažniausiai ligą neigia, o artimieji dėl ligos sunerimsta tuomet, kai būna per vėlu. Dažnai dėl gydymosi kreipiasi po dešimtmečio, kai liga jau būna įsisenėjusi.
Labai svarbu ligą pastebėti laiku. Jos gydymas yra kompleksiškas ir ilgas, apima fizinę ir psichologinę plotmę. Nei vienas nuo valgymo sutrikimų sveikstantis žmogus neišvengia atkritimų. Jie vargina ir atima viltį sveikti. Todėl svarbu žmogų lydėti visoje jo sveikimo kelionėje.
Jau turime patirties, kaip sielovadininkai padeda šiems sergantiesiems bendradarbiaudami su psichologais. Tikime, kad turėdami daugiau žinių apie šias ligas, sielovadininkai gali padėti žmonėms laiku pradėti gydytis ir lydėti juos sunkių atkryčių metu.
Siekdami sielovadininkams padėti palydėti sergančius valgymo sutrikimais, kviečiame juos į nuotolinius mokymus, kuriuos sudaro 7 paskaitų ciklas:
04 20 d. 10:30–12:00 Kas yra nervinė anoreksija ir nervinė bulimija? Brigita Baks, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Valgymo sutrikimų skyriaus vedėja, gydytoja psichiatrė – psichoterapeutė
04 27 d. 10:30–12:00 Kaip teikti pagalbą mentalizuojant ir matant kitą jo akimis? Brigita Baks, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Valgymo sutrikimų skyriaus vedėja, gydytoja psichiatrė – psichoterapeutė
05 04 d. 10:30–12:00 Vaikų ir paauglių patiriami valgymo sutrikimai: atjautos svarba. Gintautas Narmontas, Valgymo sutrikimų skyriaus vaikų ir paauglių gydytojas psichiatras – psichoterapeutas
05 11 d. 10:30–12:00 Kaip „apleisti” jausmai persikelia į lėkštę? Veronika Mudėnaitė – Savickienė, Valgymo sutrikimų skyriaus psichologė
05 18 d. 10:30–12:00 Intuityvus valgymas: kaip padėti kūnui sveikti? Aušra Jauniškytė – Ingelevičienė, Valgymo sutrikimų skyriaus gydytoja dietologė
05 25 d. 10:30–12:00 Kaip padėti tėvams, auginantiems valgymo sutrikimais sergantį vaiką? Violeta Katilienė, medicinos psichologė
06 01 d. 10:30–12:00 Liudijimai: sveikimo kelionę patyrusių žmonių istorijos
Paskaitos vyks „Zoom“ platformoje. Vienos paskaitos trukmė – 1,5 val. Kiekvienos paskaitos pabaigoje 20 – 30 min. bus skirtos dalyvių klausimams.
Registracija į mokymus yra būtina. Rinkliava už programą – 15 Eur, jei rinkliava jums yra kliūtis dalyvauti, – informuokite mus – ieškosime sprendimo kartu.
Norėdami užsiregistruoti į mokymus:
● rašykite mums el. paštu: vspalydejimas@gmail.com
● arba užpildykite registracijos anketą: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe2n4F…/viewform
Pagalbą teikiančių sielovadininkų duomenų bazė
Pabaigę šiuos mokymus, rengsime duomenų bazę, kurią sudarys pagalbą sergantiesiems valgymo sutrikimais teikiančių sielovadininkų kontaktai. Į ją įtrauksime sielovadininkus, kurie norės įgiję specializuotų žinių toliau lydėti šių sunkumų turinčius žmones.
Parama projektui
Projekto autoriai – VDU Katalikų teologijos fakulteto Religinio švietimo programos magistrantai. Įgyvendinant projektą, reikia lėšų lektorių atlygiui ir duomenų bazės rengimui. Jei galite ir norite paremti šį projektą, paramą skirkite pagalbos sergančiųjų bendruomenei VšĮ „Lengva plunksna“ (viena iš projekto partnerių).
Mūsų rekvizitai rėmėjams:
● Gavėjas: VšĮ „Lengva plunksna”
● Gavėjo kodas: 305429782
● Sąskaitos Nr.: LT77 7300 0101 6149 6783 („Swedbank”, AB)
● Mokėjimo paskirtis: Parama
Dėkojame jums!

The event is finished.

Date

Bal 20 2021
Expired!

Time

10:30 - 12:00

Rinkliava

15.00€
VšĮ Lengva plunksna

Organizer

VšĮ Lengva plunksna
Website
https://www.facebook.com/events/289204369439413/

Other Organizers

Lietuvos Šeimos Centras
Lietuvos Šeimos Centras
Email
lsc@lcn.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *